O dermatologii
Dermatologia (gr. derma - skóra) ? dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy lub rumień guzowaty).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia
Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla problematycznej cery
Prawdą jest, że każdy z nas przechodzi okres dojrzewania. W tym czasie zazwyczaj miewamy większe problemy z cerą, co niestety w wielu przypadkach jest mocno kłopotliwe. Stosowanie odpowiednich kosmetyków nie zawsze daje pożądane rezultaty. Zazwyczaj też ich wybór opiera się na metodzie prób i błędów. Nie jest to najlepsze podejście do tematu, ponieważ może jeszcze bardziej pogorszyć stan naszej cery. Lepiej zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Dobierają oni preparaty i zabiegi na twarz po uprzednim zbadaniu rodzaju naszej cery i po wykonaniu dokładnej jej analizy. Gwarantuje to lepszą kontrolę nad stanem cery.
Najważniejsze kosmetologiczne zabiegi
W ramach kosmetologii upiększającej wykonywane są np. manicure i pedicure kosmetyczny, makijaż okolicznościowy i trwały, przedłużanie i zagęszczanie rzęs czy henna na brwi i rzęsy. Do tej grupy zalicza się też różnego rodzaju depilacje owłosienia.8 Kosmetologia pielęgnacyjna to zabiegi kosmetyczne, między innymi o działaniu rewitalizującym, regenerującym czy liftingującym, które mają na celu utrzymanie elastyczności skóry i mięśni czy zapobieganie powstawaniu bruzd i zmarszczek. Reprezentatywnymi zabiegami z tej podgrupy są mikrodermabrazja, złuszczanie naskórka czy maski.9 W zakres kosmetologii leczniczej wchodzi terapia schorzeń (zwykle jako wsparcie leczenia dermatologicznego):
zmian barwnikowych skóry (bielactwo nabyte, ostuda, piegi, plamy na grzbiecie dłoni, tatuaż);
uszkodzeń skóry pochodzenia mechanicznego (modzel, nagniotek);
zaburzeń wydzielania potu, chorób łojotokowych skóry (łojotok, łupież owłosionej skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik młodzieńczy, przyustne zapalenie skóry);
zmiany w strukturze włosów (siwienie, uszkodzenia włosów i owłosionej skóry głowy);
zmian w obrębie paznokci (bruzdowanie podłużne, bruzdowanie poprzeczne, wrastający paznokieć) itp.10
W łagodzeniu objawów tych schorzeń kosmetolodzy wykorzystują m.in. mezoterapię, radiofrekwencję czy peelingi medyczne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia#Najwa.C5.BCniejsze_zabiegi