Czym się charakteryzują drobnoustroje?
Przeciętna osoba, rzadko kiedy zastanawia się co żyje wewnątrz niej - mimo iż czasem powinna. Nasz organizm jest domem dla tysięcy drobnoustrojów, najpopularniejszymi z nich są bakterie i wirusy. Nie wszystkie szkodliwe jakby się mogło zdawać, ale czym one są?
Bakterie są organizmami bezjądrowymi, które żyją w prawie każdych warunkach na kuli ziemskiej, między innymi w naszych ciałach. To "pomieszkiwanie" może mieć charakter korzystny, obojętny bądź szkodliwy dla zamieszkanego organizmu.
Wirusy z kolei, nie mają komórkowej budowy, ale jednak żyją - tyle że do rozmnażania potrzebują żywiciela. W tym wypadku, naszego ciała, na którym z przymusu natury, żerują. Nie jest to miła perspektywa, na szczęście wirusy nie są też aż tak wszędobylskie jak bakterie.
Podsumowując, obydwu raczej należy się wystrzegać, ale bakterie mogą być czasem dla nas dobre.
Diagnostyka wirusów i bakterii
Podejrzewając występowanie u siebie wirusów lub szkodliwych bakterii, często nie wiemy od czego zacząć w walce z nimi. Otóż, jak w wielu innych przypadkach, najpierw trzeba wroga poznać by skutecznie się go pozbyć. W tym przypadku, zdiagnozować.
Istnieje cała gama testów na wirusy i bakterie których możemy użyć, jednak większość z nich jest dość inwazyjna i potrzebuje kawałka naszej tkanki, w różnej formie, by dać jakikolwiek wynik. Na szczęście nie wszystkie są takie. Niektóre z nich wymagają tylko chęci i odrobiny czasu.
Mowa o metodzie diagnostyki biorezonansem, która skupia się na wibracjach wywoływanych przez te nieprzyjemne drobnoustroje. Owo wykrycie szkodliwych pasażerów można połączyć od razu z pozbyciem się ich, dzięki terapii biorezonansowej. Dwa w jednym!
Bakterie w encyklopedii
Co Wikipedia powie nam w kwestii bakterii? Bardzo proszę:
Bakterie (łac. bacteria, od gr. bakterion ? pałeczka) ? grupa mikroorganizmów, stanowiących osobne królestwo. Są to jednokomórkowce lub zespoły komórek o budowie prokariotycznej. Badaniem bakterii zajmuje się bakteriologia.
Cechą charakterystyczną budowy komórek bakteryjnych jest brak otoczonych błoną organelli, takich jak jądro komórkowe czy mitochondrium, które występują u wszystkich innych organizmów żywych ? grzybów, roślin, protistów i zwierząt. Wielkość komórek bakterii mieści się w zakresie od 0,2 ?m dla nanobakterii do 750 ?m u Thiomargarita namibiensis. Mogą mieć różne kształty, np. kulisty, pałeczkowaty lub spiralny. Niektóre bakterie potrafią łączyć się ze sobą, tworząc luźne, charakterystyczne układy przestrzenne (np. pakietowce, paciorkowce, trychomy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bakterie